Özgeçmiş

1986 yılında İstanbul’da doğdu. Ortaokul ve Liseyi 2004 yılında Robert Kolej’de tamamladı. 2010 yılında Cerrahpaşa İngilizce Tıp Fakültesini bitirerek tıp doktoru oldu.

Bezmialem Vakıf Üniversitesi Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Anabilim Dalı’ndan 2015 yılında Operatör Doktor ünvanını alarak Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Uzmanı oldu. 2015 Ekim ayında FEBORL-HNS (Avrupa KBB Board Fellowu) ünvanını aldı. 2016/17 yılında Avrupa Yüz Plastik Cerrahi Akademisi’nin burslu fellowu olarak seçildi.

Tüm dünya ve Türkiye’de KBB’nin yandalı olarak kabul edilen ve uygulanan Yüz plastik ve Rekonstrüktif Cerrahisi alanında EAPFS bursuyla (Avrupa Yüz Plastik Cerrahi Akademisi) fellowship dahilinde dünyada ve Türkiye’de konusunda öncü kişilerden (Jonathan Sykes, Özcan Çakmak, Andrew Jacono, Kofi Boahene, Patrick Bryne, Fazıl Apaydın, Federico Biglioli) eğitim aldı. Avrupa Yüz Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahisi Board sınavına 2018 yılında girerek European Board Certified Facial Plastic Surgeon ünvanına aday oldu.

Öncelikli mesleki ilgi alanları burun estetiği ve burnun fonksiyonel problemleri, kapalı rinoplasti, revizyon rinoplasti, mikrocerrahi, kalıcı yüz felci tedavisi, yüz gençleştirme cerrahileri, yüz ve baş boyunun cilt kanserleri ve kulağın estetik problemleridir. JAMA Facial Plastic Surgery Journal, Aesthetic Surgery Journal ve Aesthetic Plastic Surgery Journal başlıcaları olmak üzere 20’nin üzerinde uluslararası yayını bulunmaktadır.

Doç.Dr.Berke Özücer 2021 yılından beri İstanbul Nişantaşı’ndaki özel kliniğinde hastalarını görmeye, tedavilerine ve araştırmalarına devam etmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.

Size nasıl yardımcı olabiliriz ?

İletişim formumuzu doldurun. Sizinle iletişime geçelim ve merak ettikleriniz hakkında bilgi verelim.