Dudak Kaldırma

Dudak nasıl dolgunlaşır ?

Dudağın dolgunlaşması içeriğinin hacminin artması yani içeriğinin ‘doldurulması’ ile mümkündür. Dudak nasıl dolgunlaşır, neyle doldurulabilir ? Bunu hiyaluronik asitli dolgular yapabilir, kişinin kendisinden alınan dudağa yağ enjeksiyonu, kişinin kendinden alınan diğer dokuların dudağa yerleştirilmesi yada dışarıdan alınan implantların yerleştirilmesiyle yapılabilir. En sık uygulanan yöntem dudak dolgularıdır, dudak hareketli bir bölge olduğundan dolgunun kalıcılığı bu bölgede nispeten azdır. Hızlı ve kolay uygulanabilmesi avantajı, tekrar gerektirmesi ve masrafı dezavantajıdır.

Dudak nasıl büyütülür ?

Dudağın dolgunlaşmasından farklıdır. Önden yada yandan bakıldığında dudağın görünen (kırmızı) kısmının daha görünür olmasını sağlamak dudağın büyük gösterir. Dudağı dolgunlaştırmak da dudağı büyütür ancak örneğin üst dudak kaldırma ve lip lift ameliyatı üst dudak kaldırma ve üst dudak nasıl büyütülür ? e verilebilecek en iyi kalıcı çözümlerdendir.

Lip lift ameliyatı nedir ? Lip lifting nedir ?

Dudak burun mesafesi kısaltma işlemidir. Dudakların vermilyon kısmı (dudak dediğimiz kırmızı kısım) az gözüktüğünde üst dudak kısa ve dudak-burun mesafesi uzamış gözükür. Özellikle kadınlar bu durumda dudaklarını belirginleştirmek için ruju yukarıdan taşırarak sürerler. Yine dudağa aşırı dolgu yaparak dudakları belirginleştirmeye çalışmak geçici ve problemi çözmeyecek olan durumdur. Burun dudak mesafesini kısaltarak dudağın görünen (kırmızı) kısmını öne taşıyan dudak kaldırma ameliyatı (lip lifting) bu durumda gerekli olan işlemdir. Burun estetiğine benzer şekilde kesi burnun altına saklandığından yapılan kesi itinayla onarıldığında dikkat çekmeyecek bir iyileşme mümkün olmaktadır.

Üst dudak kaldırma ameliyatı nasıl yapılır ?

Bullhorn lip (boğa boynuzu) lift en sık kullanılan dudak kaldırma tekniğidir. Burnun altındaki doğal kıvrımlara kesiler gizlenir. Sadece üst dudağın kaldırılmasını hedefler. Gülümsemeyle hafif belli olan dişler yaşla beraber üst dudak mesafesinin de uzamasıyla örtülür. Bu işlem ön dişlerin kararında gözükmesini sağlar.

Boğanın boynuzları şeklinde ince bir cilt parçası çıkarılır. Kas sıkılaştırılır ve üst dudak yeni pozisyonunu alır. Kesinin yeri dolayısıyla izler gizlenmekte ve gölgelenmektedir. İhtiyaca göre cilt miktarı çıkarmayı izin veren, ayarlanabilen bir ameliyattır.

Lip lift ameliyatında ne değişir ?

  • – Philtrum (üst dudak-burun mesafesi) kısalır.
  • – Böylece üst dudağın vermilyon sınırı yukarı çekilir
  • – Üst dudağın önden görülen kırmızı kısmı uzar
  • – Üst-dudak alt dudak oranı değişir.

Dudak kaldırma ameliyatında oluşan değişiklikleri Angelina Jolie ‘ nin dudakları üzerinden inceleyebiliriz. Angelina Jolie ‘ nin dudaklarıyla ilgili güzel olan ne ? Üst dudak alt dudak boy oranı neredeyse 1:1. Üst dudak vermilyon sınırı ile burnu arasındaki mesafe oldukça kısa: neredeyse üst dudak mesafesine eşit. Üst dudak boyu uzun. Bu alışılagelmiş güzellik anlayışı oranlarının (ikinci fotoğraf) dışında, burada güzellik bakanın gözündedir kuralı işliyor.

Size nasıl yardımcı olabiliriz ?

İletişim formumuzu doldurun. Sizinle iletişime geçelim ve merak ettikleriniz hakkında bilgi verelim.