İple Kepçe Kulak Estetiği

İple Kulak Estetiği Nedir ?

İple kepçe kulak ameliyatı kulak kepçeliğinin düzeltilmesinde şekillendirmenin sadece cerrahi ipliklerle, ciltte herhangi bir kesiye gerek olmadan, ciltten iğne delikleriyle girip/çıkma noktalarından yapılan işleme verilen isimdir. Birçok yerde ‘ameliyatsız’ iple kulak estetiği olarak geçse de bu bir ameliyattır, cerrahi bir işlemdir ana farkı ise ciltte herhangi bir kesinin olmamasıdır. Erişkinlerde tolere edilebildiğinde genel anesteziyle uyutmaya ve gece hastanede kalmayı gerektirmeden günübirlik uygulanabilir. Ancak çocuklarda itinayla güzel bir şekilde uygulanması ve güzel netice alınabilmesi için yine genel anestezi altında uyutma ihtiyacı genellikle olmaktadır.

İple Kepçe Kulak ameliyatı nasıl yapılır ?

Cerrahi ipliğin ciltteki noktalardan ve cilt altından geçirilerek kulak kıkırdağına şekil vermek için kullanılmasıyla yapılır. Ekteki temsili * cerrahi fotoğraf cerrahi teknik hakkında fikir vermektedir.

İple kepçe kulak estetiği ameliyatı fiyatı ?

18 yaş altında SGK sı olan hastalar için devlet ve eğitim araştırma hastanelerinde yapılan kulak kepçeliği ameliyatından herhangi bir ek ücret alınmıyor. 18 yaş üstünde ise hastane yatışı, ameliyat ve ameliyat sonrası kontrolleriyle birlikte 2000 lirayı aşan ek ücretler ile bu ameliyatı olabilirsiniz. Lütfen güncel durumla ilgili olarak ve sorularınızla ilgili iletişime geçiniz .

Tüm kulak kepçelikleri iple kepçe kulak estetiğiyle düzeltilebilir mi ?

Maalesef. Kulak görüntüsünde kepçeliğe katkıda bulunan birçok faktör bulunur:

  • – Antiheliksin oluşmaması
  • – Konka’nın kuvvetli olması
  • – Kulak ile kafa arasında geniş açı
  • – Kıkırdak kıvamı
  • – Kulak arkası kemiğinin hacimli olması

Bu problemlerin hepsi sadece cerrahi iplerle düzeltilebilecek problemler değildir. Her hastaya iple kepçe kulak estetiğini uygulamaya çalışmak belli hastalarda başarısızlıkla sonuçlanmasına neden olacaktır. Kepçe kulak düzeltmesinde ana felsefe kulaklardaki görüntüyü oluşturan problemlerin hepsine birden gerektirdiği miktarlarda müdahalelerde bulunmaktır. Eğer kulak kepçeliği uygun değilse bütün yükleri ‘ip’ tekniğine yüklemek başarısızlıkla sonlanacaktır.

Kimler iple kepçe kulak estetiği için iyi adaydır ?

Kulak açıklığı fazla olmayan, yumuşak ve şekil verilebilir, dirençsiz kıkırdaklı hastalar ipli kepçe kulak estetiği için iyi adaylardır. Yine kepçe kulak ameliyatı sonrası açılma olan hastalarda ufak çaplı düzeltmeler için iple kepçe kulak estetiği tekniği kullanılarak lokal anestezi altında ufak düzeltmeler yapılabilir.

İple kepçe kulak estetiğinin avantajları nedir ?

  • – Kulak cildinde kesi olmaması
  • – Kesi olmamasına bağlı hızlı iyileşme
  • – Nispeten daha kısa ameliyat süresi
  • – Pansuman ihtiyacı olmaması, sadece gece saç bandı takılması yeterli oluyor
  • – Sosyal hayata hızlı dönüş

İple kepçe kulak estetiğinde hangi ip kullanılır ? Rengi belli olur mu ?

İple kepçe kulak estetiğinde ideal olan şeffaf naylon ip kullanmaktır. Bu özel cerrahi iplik kullanılmadığında ameliyat sonrasında ipin gölgesinin dikkatli bakıldığında (lacivert veya siyah) deri altında belirgin olduğu görülebilir. Ancak uygun iplikle kesinlikle cilt altında ip belirgin değildir.

Size nasıl yardımcı olabiliriz ?

İletişim formumuzu doldurun. Sizinle iletişime geçelim ve merak ettikleriniz hakkında bilgi verelim.