Yüz Germe

Yüz Germe Ameliyatı Nedir ?

Yerçekimi haftanın 7 günü ve yatarak uyumadığımız her vakit yüz kemiklerimizin üzerindeki dokuları aşağı çekiyor. Bu da tüm vücutta olduğu gibi yüzümüzde sarkmalara neden oluyor. Bu kronik etkinin düzeltildiği işleme yüz germe / yüz gerdirme ameliyatı deniyor.

Aslında yüz germe pek de iyi bir kelime seçimi değil. Evet yüzdeki azalan gerginlik sonucu oluşan sarkma düzeltiliyor. Ancak ‘gergin’ bir yüz değil hedeflenen. Yada kişinin ‘gergin’ gözükmesini çağrıştırdığından bu ifade olumsuz. Tek bu çağrışımı olan da ben değilim. ‘Ajda hanım, bugün gerginsiniz biraz’ ile iyice oturdu bu zihinlere. Dolayısıyla ingilizce ifadesinde olduğu gibi yüz gençleştirme yada yüz kaldırma (Face lift) ameliyatı adı daha güzel çağrışımları olan bir ameliyat. Ne kaldırılıyor bu ameliyatta ? Yıllar içerisinde düşmüş, sarkmış yapılar.

Yüz Gerdirme Ameliyatı Çeşitleri Nelerdir ?

Endoskopik ve açık teknikler var. Endoskopik teknikler daha orta yaşlarında, cilt fazlalığı olmayan ve hafif ‘sarkması / yaşlanması’ olan hastalar uygun ve ayrı bir makale konusu. Bu sayfanın konusu diğeri. Daha yüzeysel ve derin teknikler mevcut. Yüzde SMAS denilen bir doku var. O dokunun derininden yapıldığını ifade ediyor ‘derin plan’ yüz germe.

Derin Plan Yüz Germe Nedir ?

Hocam Prof.Dr.Özcan Çakmak ile beraber yayımladığımız ve Aesthetic Surgery Journal dergisinde yayımlanan modifiye derin plan yüz germe tekniğini kullanmayı tercih ediyorum. Hem yapılan gençleştirmenin kalıcılığının hem de orta yüz bölgesinde yeterli yüz gençleşmesinin bu cerrahi teknikle iyileştiğini düşünüyorum.

Ameliyatsız Yüz Germe Gerdirme

Ameliyatsız, mucizevi, çabuk ve hızlı seçeneklerin kalıcı, yeterli ve uzun vadeli olup olmadığıyla ilgili ciddi bilimsel soru işaretlerim nedeniyle bu teknikleri uygulamıyorum.

Yüz Germe Ameliyatı Fiyatlarını Ne Belirler

  • – Kullanılan cerrahi teknik (derin plan, plikasyon vs)
  • – Yüz gerdirme ameliyatına uygulanacak ek yüz gençleştirme işlemleri
  • – Ameliyatı yapan cerrah
  • – Ameliyatın yapıldığı hastane

 

Size nasıl yardımcı olabiliriz ?

İletişim formumuzu doldurun. Sizinle iletişime geçelim ve merak ettikleriniz hakkında bilgi verelim.